clear float
clear float
'

V Hostěnicích je Soukup nepřekonatelný

Dvanáctý ročník triatlonu ovládl už popáté. V ženské kategorii triumfovala Vachulková, Nula zvládla nejlépe štafety

Hostěnice – Porazit Petra Soukupa při triatlonu v Hostěnicích? Věc asi nemožná. Sedmadvacetiletý borec triumfoval o víkendu u místního jezu už popáté. Při 12. ročníku za sebou nechal všech 77 konkurentů díky výslednému času 1:06:36,7 hod. Druhý celkově skončil po distancích 0,3 km plavání, 22,8 km kolo a 5,8 km běh Jan Novotný, ten zaostal o 35 vteřin. Třetí pak doběhl Michal Škobrtal.

Závodu, který byl letos opět zařazen do seriálu Král Středohoří, se zúčastnila i téměř desítka žen. Absolutně nejrychlejší byla Petra Vachulková, čas 1:23:00,8 jí dokonce stačil na celkové 36. místo. "Doufal jsem, že společně s jičínskou partou, tedy Navrátilem a Medlíkem, vyplaveme na čelních pozicích a v průběhu cyklistiky roztrháme závodní pole, do cíle si dovezeme dostatečný náskok a v běhu se jej pokusíme udržet. To se nepovedlo. Již první část triatlonu natáhla pole a do značné míry ovlivnila pořadí," prozradil vítězný Petr Soukup.

Tomu se ve vodě dařilo. "Vylezl jsem první s minimálním náskokem. V úvodu kola mě dojel Honza Novotný a hlásil, že za námi je díra. Rozhodli jsme se dojet společně a udržet si náskok. Běžecky jsem si na Honzu věřil, takže jsem neměl žádný důvod být na cyklistice aktivní a pokoušet se ujet. Dvojice Marek Bušek s Michalem Škobrtalem ztrácela okolo 20 vteřin. I druhým depem jsem prolétl nejrychleji a vyrazil na svoji asi v současnosti nejsilnější disciplínu – tedy běh – z prvního místa."
Novotný se vítězství nechtěl vzdát a stále dotíral. Navíc teplota okolo třiceti stupňů také všem ubírala hodně sil. "Nakonec jsem dotáhl na páté vítězství a cílem mohl s náskokem 35 vteřin projít v náručí s mojí přítelkyní Aničkou, která mi po celou dobu fandila. Závod to byl opět podařený a musíme poděkovat hlavním organizátorům Janu Řebíčkovi a Davidu Šálkovi za profesionální organizaci. Pak také všem fanouškům po trati a doufám, že příští rok se opět budu moci postavit na start triatlonu, který si získává stále více příznivců a pokusím se opět vybojovat ten nejvyšší stupeň," dodal Soukup.

Pořadatelé také letos připravili závod štafet. Těch bylo deset, nejrychlejší byli Lukeš, Schovanec a Šindrbal, kteří tvořili tým Nula. Druhý skončil SKP Styl Litoměřice a třetí Vachouni.

"Byl jsem zde poprvé a musím uznat, že se jedná o velmi vydařenou sportovní akci. Jsem přesvědčen o tom, že plánovaná výstavba vodní elektrárny do tohoto krásného prostředí jezu v Hostěnicích určitě nepatří," poznamenal senátor Hassan Mezian, který triatlon startoval a předával ceny.


Zdroj: Litoměřický deník, 31.7.2014, autor: Ladislav Pokorný

ČSSD SENÁT PARLAMENTU ČESKÉ REPUBLIKY

Facebook - o čem diskutujete

Kalendář akcí

{datum:"den";}

Zobrazit všechny akce