clear float
clear float
'

Kdyby syrští uprchlíci znali Česko, všichni by chtěli sem. Hovoří senátor, který také pochází z této země

Senátor syrského původu Hassan Mezian (ČSSD) zavítal do čtvrteční Kauzy dne a pohovořil o uprchlické krizi. Posteskl si nad tím, že svět si dlouhá léta Sýrie nevšímal a na pořad dne se dostala až tehdy, když se tamní situace vymkla kontrole velmocí. Ty prý používaly Sýrii jako cvičné bojiště, a důsledky toho vidíme dnes. Lidé odtamtud prchají.

"Kdyby uprchlíci znali pravou tvář Česka, tak by všichni chtěli sem. To, co vidí v záchytných táborech, totiž není pravá tvář České republiky," poznamenal hned na úvod. Syrští uprchlíci jsou prý hodně vzdělaní a naši zemi znají ještě spíše jako Československo. Český národ je prý navíc jedním z nejtolerantnějších národů světa. Zdejší lidé jsou jen vystrašeni z toho, co vidí na internetu, přitom jde často o lži.

Na Sýrii prý většina světa zapomněla a vzpomněla si na ni až v okamžiku, kdy se syrské problémy začaly dotýkat Evropy. Na území Sýrie se přitom odehrává konflikt velmocí, které si z tohoto území udělaly vojenskou laboratoř. Ta se jim ale podle hosta vymkla z ruky.

Česko by prý zvládlo pomoci tisícovkám uprchlíků, jen by se musela trochu změnit ona již zmiňovaná především virtuální nálada a také by se museli zklidnit samotní uprchlíci, kteří jsou poznamenaní velmi náročnou cestou a mají zjitřené nitro.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/article.aspx?rubrika=1401&clanek=400716, 24.9.2015, autor: mp

ČSSD SENÁT PARLAMENTU ČESKÉ REPUBLIKY

Facebook - o čem diskutujete

Kalendář akcí

{datum:"den";}

Zobrazit všechny akce